YAYINLAR

Aron Angel

Ed. Oktan Erdikmen

2013

100.00 TL

Türkiye’nin ilk şehir plancısı olan Aron Angel’in kişisel tarihine, mimari yaklaşımlarına ve mesleki deneyimlerine yer veren kitap, Henri Prost dönemindeki şehircilik çalışmalarına da değinmektedir. İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan yayın, toplam 184 sayfadır.

Bitlis Geleneksel Sivil Mimarisi

Gülin Payaslı Oğuz

2012

100.00 TL

Gülin Payaslı Oğuz’un doktora tezinden hareketle oluşturmuş olduğu yayın, Bitlis’in geleneksel sivil mimarisini ve kentsel dokusunu konu almaktadır. Yayın dili Türkçe, toplam 68 sayfadır. 

Geleceğimiz Gençlere Emanet Kompozisyon Ödüllendirmesi Seçmeler

Ed. Dr. M. Sinan Genim, Belma Barış Kurtel

2010

Türkiye genelinde ilköğretim okullarının 5. sınıfları arasında düzenlenen “Geleceğimiz Gençlere Emanet” başlıklı kompozisyon yarışmasında en iyilerin arasından seçilen 54 kompozisyondan oluşmaktadır. Toplam 182 sayfadır. 

Geleceğimiz Gençlere Emanet Kompozisyon Yarışması Seçmeler

Ed. Prof. Dr. Gül İrepoğlu

2008

Türkiye genelinde ilköğretim okullarının 5. sınıfları arasında düzenlenen “Doğal ve Kültürel Varlıklarımız Gençlere Emanet” başlıklı kompozisyon yarışmasında en iyilerin arasından seçilen 86 kompozisyondan oluşmaktadır. Toplam 283 sayfadır.  

Geçmişten Günümüze Boğaziçi I-II

Ed. Prof. Dr. Haluk Sezgin

2008

İstanbul Büyükşehir Belediyesi için hazırlanan, 54 yazarın makalelerini kapsayan yayın, iki ciltten oluşmaktadır. Boğaziçi’nin çeşitli semtlerinin tarihini ve mimarisini anlatan kitap, toplam 1198 sayfadır.

 

Kitap siparişleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.